Home T-Work Bounty Wallet

Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Bir uygulama NEO'nun yeterince ölçeklendirilebilir olmadığı gerekçesiyle EOS'a geçme kadarı aldı.
7 aydır NEO’nun en popüler merkezsiz uygulamalarından (dapp) biri olan Effect.AI (EFX) uygulamasını EOS’a taşıma kararı aldı. Çin’in Ethereum’u olarak anılan NEO’nun ölçeklendirme sorunları olduğunu ileri süren Effect.AI geliştiricileri EOS’a geçmelerinin platformlarını daha geniş kitlelere ulaştırabileceğini belirtti.

NEO Blockchain’i
Effect.AI yapay zeka ile alakalı geliştirmeler ve alım-satım işlemlerinin gerçekleştirilmesini planlayan bir platform. Effect.AI NEO teknolojisinin performansından memnun olmadığını ve NEO’nun geleceğinden endişe duyduğunu belirterek farklı bir platforma geçmeleri gerekiğini açıkladı. Projenin CTO’su Jesse Eisses başlangıç için NEO’nun iyi bir Blockchain olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda yaptıkları testlerin iyi sonuçlar vermediğini, NEO’nun vadettiği işlem çıktılarının ve akıllı sözleşmelerin yeterince olgun olmadığını ifade etti.

Effect.AI NEO Blockchain’inde ilk olarak  2017 sonlarında merkezsiz uygulama geliştirmeye karar verdi. Projenin iki çevrim içi pazarı Mechanical Turk (M-Turk) ve Effect Force AI geliştiricilerinin yaptıkları katkılar için geliştiricileri ödüllendiriyor. Platformların beta sürümleri EOS ana ağının Ethereum’dan ayrılmasından 1 ay sonra yayımlanmıştı. O zamanlar Effect.AI NEO’yu işlem ücretsiz işlemler yapabilmesi, çeşitli programlama dillerine sahip olması ve ölçeklendirme potansiyeline sahip olmasından dolayı tercih etti. Ancak proje işlem ücreti olmayan işlemlerin güvenlik açısından zayıf olduğunu sonucuna vardı. Ayrıca NEO ağının saniyede yapabildiği işlem sayısı 15-20 arasında kaldı ve Effect Force için yeterli sayılmazdı.

En önemlisi de Blockchain’in baştan yaratılması ve NEO 3.0’ın konuşulmasından dolayı Effect.AI NEO’nun geleceğinden endişe ediyordu. En nihayetinde Effect.AI projelerini yeni bir platforma geçirilmesi  gerekeceğini belirtti. Effect.AI’ın nisan ayı sonlarında tamamen EOS’a geçmesi planlanıyor. Effect.AI geliştiricileri EOS’un daha hızlı ve güvenli olduğunu düşünüyor.

EOS’a Eleştiriler
Diğer yandan NEO uygulama kaybeden ilk Blockchain değil. Daha önce Ethereum tabanlı oyun Etheremon daha fazla ölçeklendirilebilir olması sebebiyle Zilliqa (ZIL) platformuna göç etmişti. Ayrıca EOS hakkında da birçok eleştiri bulunuyor. Örneğin EOS fazla merkezi olmasıyla eleştiriliyor. Bu yüzden gerçek bir Blockchain olmadığı ve sadece dağıtık veri tabanı olduğu söyleniyor. EOS işlem onaylayıcıları SR’ler oylama (daha çok para daha çok oy demek) ile seçiliyor, 20 adet onaylayıcı ağın işleyişinden sorumlu oluyor. Bu durum onaylayıcıların gereğinden fazla gücü elinde bulundurmasına yol açıyor.
............................
https://coin-turk.com/populer-neo-uygulamasi-eosa-goc-ediyor
2
Zcash Company, Zcash Foundation ile adlarının karıştırılmasını önlemek için şirket adını değiştirdi.
Zcash Company markasının adını Electric Coin Company olarak değiştirdi, şirket misyonunda ve kripto paranın adı Zcash ZEC’de bir değişiklik olmadı.

Zcash Geliştiricisi
Bugün Zcash Company resmi blog’u ve Twitter’ı üzerinden şirketin yeni ismini açıkladı. Electric Coin Company adını alan şirket Zcash üzerinde çalışmaya devam edecek.

Eski Zcash ekibi şirketin Zcash Foundation adıyla anılmasını istemediklerini belirtti. Şirketin asıl adı Zerocoin Electric Company idi. Şirketin kısa ismi Zcash Company olarak biliniyordu ancak şu an tamamen değişmiş oldu. Electronik Coin Company bir dizi isim değişikliği de yapacak. Alan adı https://z.cash/ ve sosyal medya hesaplarının isimleri güncellenecek. Zcash ekibi topluluğa ve proje için gösterdikleri bağlılığa devam edeceklerini ve ekonomik özgürlük hedeflerine doğru adım atacaklarını açıkladı.

Zcash Foundation ise tamamen farklı bir organizasyon ve bağımsız çalışıyor. Bu organizasyonun farklı bir ekibi var ve ekibin kendi hedefleri bulunuyor.

zk-snark Öncüsü Zcash
Zcash (ZEC) ağı geçen hafta oldukça ciddi bir sistem açığı ile gündeme geldi. Çok geçmeden Electric Coin Company tarafından yapılan açıklamada söz konusu sistem açığının giderildiği duyuruldu. Zcash’in kullandığı şifreleme türü zk-snark ile alakalı sorun, bu şifrelemeyi kullanan diğer sistemlerde de görüldü.

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin geçen yıl Zcash’in de kullandığı zk-snark sisteminin kullanılarak Ethereum’un ölçeklendirilebileceğini ifade etti. Yedekleme benzeri bir sistemin Ethereum’a eklenmesi o zamanlarda tartışılıyordu fakat bir sonuç çıkmayınca konu hakkında yeni bir adım atılmadı. Daha sonra Ethereum’un Constantinople hard fork’u yaklaştığı için zk-SNARK teklifi rafa kaldırılmış olabilir.

............
Kaynak: https://coin-turk.com/zcash-gelistirici-sirketi-marka-adini-degistirdi
3
Alternatif Kripto Paralar / “Kripto Kış Piyasa İçin Harika!”
« Last post by sengetli on Today at 06:46:09 AM »
Reddit kurucusu Alexis Ohanian kripto kışın piyasanın uzun vadede sağlığı açısından harika olduğunu kaydetti.
eddit kurucusu ve Coinbase yatırımcısı Alexis Ohanian vahşi kripto kışın piyasanın uzun vadede sağlığı için aslında harika olduğunu düşünüyor.

Kripto Kış
Amerikalı tenis starı Serena Williams’la evli Ohanian’ın Yahoo’ya verdiği röportajdan satır başları şu şekilde:

Bu Kripto Kış, hiç şüphe yok. Ama bir arkadaşım – Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong – dedi ki, “bu kripto inovasyonunun baharı.”

Söylemeye çalıştığı şey, ‘Evet, fiyatlar düştü. Spekülatörler gitti ve bu harika.’ Çünkü kripto paralarda geliştirme yapan insanlar kripto paralara esas inananlar. Kriptoları hayata geçirecek altyapıyı inşa ediyorlar.

Teknoloji alanında tanıdığım en zeki insanların bir kısmı hala bu sorunların çözümü üzerinde çalışıyor. Blockchain üzerine kurulu şirketler açıyorlar.

Heyecan bitti, coşku bitti. Ama (başından beri) bu alanda olan bizler için bu iyi bir şey sanırım.

2011’de Coinbase’in tohum yatırımcılarıydık, (Coinbase) adanmış mühendislerin boş umuduyken.

Ohanian JP Morgan’ın kripto para çıkarmasını ise şöyle yorumladı:

Bütün vahşi spekülasyon bittiğine göre şu anda gerçek inovasyon gerçekleşiyor demektir. Ve bu iyi bir şey.
........................
Kaynak: CCN
4
Turkey / Forum Rankları
« Last post by sengetli on February 21, 2019, 08:45:40 AM »
Newbie- 0 post

Jr. Member- 30 post

Full Member- 100 post

Sr. Member- 250 post

Hero Member- 500 post

Legendary- 1000 post.

Şu an sıralama için Karma şartı yoktur. Karma, yalnızca forumdaki itibarınızı yansıtacak olan değerli görevler için gerekecektir.
5
Turkey / Global Forum Kuralları
« Last post by sengetli on February 21, 2019, 08:43:55 AM »
Global Forum Kuralları :

-Taucointalk Türkçe Sayfamıza Hoşgeldiniz..
-Lütfen herhangi bir sorun ile ilgili irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.
-Bu bölümün kuralları oldukça basit,temel olarak İnternet Görgü Kuralları ve Sağduyu..
-Sakıncalı yayınlardan lütfen kaçının.
-Eleştiri yapılabilir ancak kişisel saldırı olmamalıdır.
-Lütfen aynı para/proje/haber için aynı konuyu iki kez açmayın(Kopyalayıp aynısını bir daha açma)
-Yeni bir konu açıldığında mutlaka kaynak bildirin.
-Tek amacı üye sıralamasını artırmak olan ve bir sürü kısa konu açanların hesabı uyarı almadan kapanır.

Aşağıdaki özel durumlarda rapor düğmesine basmanızı istiyoruz :
 
- Bir hesabın multi hesap olduğuna dair güçlü bir kanıtlarınız varsa,
- Eğer bir kullanıcı sadece sıralamasını arttırmak için saçma sapan gönderi yapıyorsa,
- Belirli bir proje hakkında spam yapmaya çalışan herhangi bir kullanıcıya rastlarsanız,
- Yanlış bölümdeki yayınlanan konu başlıkları varsa,
- Bir telegram kanalıyla, bir web sitesiyle, bir forumla vb. içerik bulduğunuzda ve bu içerikler "diğer kripto siteler" alanında değilse,
- Kriptoyla ilişkisi olmayan harici sitelere spam bağlantı içeren yazı bulduğunuzda

Lütfen Raporlayın...
6
Other / Re: Please open Turkey section
« Last post by Admin on February 21, 2019, 06:42:10 AM »
Hello admin. Please turn part of Turkey. We need that.

Hi, thanks for your interest. I am going to open Turkey section. Hopes you will take care of your local section and community.
7
Other / Please open Turkey section
« Last post by sengetli on February 21, 2019, 06:13:29 AM »
Hello admin. Please turn part of Turkey. We need that.
8
Malay (Malaysian) / Re: Hold atau jual?
« Last post by klevv on February 20, 2019, 04:34:44 PM »
Itu terserah Anda mau Hold Atau menjual karena kita semua tidak bisa menyarankan dan satu lagi latar belakang stellar dan Tau sangat Berbeda kita , maka dari itu kamu yang melihat stellar dulunya sangat rendah dan mendapatkan coin juga gampang lewat facebook sekarang harganya yang melonjak tidak bisa di jadikan acuan  ;D
9
Malay (Malaysian) / Hold atau jual?
« Last post by malaysiannews on February 20, 2019, 03:45:56 PM »
Sekiranya kita berpegang pada altcoin yang kita telah melabur dan melihat harga menjatuhkan setiap saat atau lebih baik untuk menjualnya dan membelinya semula apabila pam nilai itu? Saya telah kehilangan margin keuntungan dengan riak saya tidak mahu melakukan kesilapan yang sama dengan stellar yang saya Pegang jadi saya perlu memegang atau menjual?
10
Malay (Malaysian) / Pesaing terbaik untuk Ethereum?
« Last post by malaysiannews on February 20, 2019, 03:38:39 PM »
Mana pesaing terbaik untuk Ethereum, dan mengapa anda fikir begitu?
Pages: [1] 2 3 ... 10